O Mnie

Zastępca redaktora naczelnego i dyrektor ds. technologii VirtualStudy.pro, współzałożyciel oraz administrator Original-War.net, dyrektor ds. technologii i redaktor WhyStory Media Group, administrator strony UKS GROT Ruda Śląska, webmaster freelancer, pasjonat szeroko pojętej technologii informacyjnej. Bytowanie z komputerami zaczęło się od 5 roku życia, jednak prawdziwa pasja przyszła dopiero 4 lata później. Szerokie zainteresowanie grafiką - głównie "przewinienia" w grafice rastrowej oraz wektorowej. Zaczynał od tworzenia małych grafik, projektowania plakatów reklamowych i layoutów stron webowych - gdzie bardziej zainteresował się webmasteringiem, programowaniem oraz tym, co z nim związane. Z powodu, iż we współczesnym kinie więcej efektów specjalnych, niż fabuły, to też z przyczyny zamiłowań do sztuki i grafiki "zatapia" się w anime oraz mandze.

Video: Daniel 'zoNE' Gabryś

Na co dzień zajmuje się głównie prowadzeniem ogólnoświatowych vortali o tematyce gier komputerowych. Poza informatyką typowy obsesjonat białej broni (główniej azjatyckiej), łucznictwa (łuk bloczkowy oraz olimpijski - typowy, współczesny łuk refleksyny jest stosowany przez łuczników podczas Igrzysk Olimpijskich, jak i podczas wielu innych imprez) oraz sportów z tym związanych.

Kilka interesujących faktów o łucznictwie?

Łucznik może wystrzelić więcej, niż 160 strzał na dzień treningu, a podczas każdego takiego strzału łucznik naciąga łuk o sile naciągu 50 funtów (25 kg). W czasie strzału energia potencjalna przekształcana jest na energię kinetyczną, a strzała wystrzelona z łuku leci z prędkością 150 mil na godzinę (250km). Ponadto, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że łuk może posiadać tak wiele części, jak majdan, ramiona, uchwyt, stabilizatory - podpięte do łuku sportowego dla zbalansowania go, celownik, czy podstawkę - regulowaną przez button.

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Autor: Daniel 'zoNE' Gabryś