O Mnie

Zastępca redaktora naczelnego oraz dyrektor ds. technologii VirtualStudy.pro, współzałożyciel i administrator Original-War.net, webmaster freelancer, specjalista ds. IT Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, niegdyś koordynator projektu oraz badacz w tej samej organizacji, dyrektor ds. technologii i redaktor WhyStory Media Group, administrator wielu stron oraz gier. Poza pracą pasjonat szeroko pojętej technologii informacyjnej. Bytowanie z komputerami zaczął od 5 roku życia, lecz prawdziwa pasja ewoluowała kilka lat później, a wraz z nią szersze zainteresowanie grafiką - głównie rastrową/wektorową - jak i multimediami. Początki pracy twórczej związane były z tworzeniem małych grafik, plakatów reklamowych, kampanii marketingowych oraz szablonów stron internetowych – co w późniejszym czasie przerodziło się w pogłębione zainteresowanie webmasteringiem, programowaniem i tym, co z nimi związane. Z powodu miałkości fabularnej współczesnego kina oraz zamiłowań do sztuki i grafiki, "zatapia" się w anime oraz mandze.

Video: Daniel 'zoNE' Gabryś

Na co dzień nie tylko prowadząc ogólnoświatowe vortale o tematyce gier komputerowych, także oddaje się sportowi. Typowy obsesjonat broni białej (główniej azjatyckiej), łucznictwa (przede wszystkim łuk bloczkowy oraz olimpijski - typowy, współczesny łuk refleksyny, stosowany przez łuczników podczas Igrzysk Olimpijskich, jak i podczas wielu innych imprez) oraz sportów z tym związanych. Posiada uprawnienia trenera personalnego.

Poniżej kilka interesujących faktów o łucznictwie:

Na dzień treningu łucznik może wystrzelić więcej, niż 160 strzał, podczas każdego strzału naciągając łuk o sile naciągu 50-60 funtów (25-30 kg). W wyniku tego, w czasie strzału energia potencjalna przekształcana jest na energię kinetyczną, a strzała wystrzelona z łuku leci z prędkością 150 mil na godzinę (czyli 250km/h). Ponadto wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż współczesny łuk może składać się z tak wielu części, jak majdan, ramiona, uchwyt, stabilizatory - podpięte do łuku sportowego dla zbalansowania go, celownik - czy podstawkę - regulowaną przez tzw. button.

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Autor: Daniel 'zoNE' Gabryś