Guinness World Records™ Official Attempt Run (10km) - Medal w końcu na miejscu!

Lepiej późno, niż później... Po 8 miesiącach opóźnień spowodowanych m.in. dużą liczbą wysyłek, jak i niemieckimi ograniczeniami pandemicznymi (bardziej rygorystycznymi niż u nas), długo oczekiwany medal dotarł do Polski!

Wydarzenie:

Dnia 19 września 2021 na terenie całego globu odbył się organizowany przez organizację VirtualRunners wirtualny (zdalny) bieg zatytułowany "Guinness World Records™ Official Attempt Run (10km)". Jego celem było pobicie wcześniejszego, oficjalnego rekordu Guinnessa w kategorii "Most users to complete a remote 10km run in 24 hours". Wymagana liczba uczestników do ukończenia wyzwania, a jednocześnie pobicia wcześniejszego rekordu ilości osób, które tego samego dnia wzięły udział w biegu na 10km, wynosiła 1035 osób. Jak widać po zdjęciach, wyczyn ten się powiódł.

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Wyniki:

Zgodnie z danymi organizatorów, na wydarzenie zarejestrowało się ponad 120.000 osób z całego świata, bieg w wyznaczonym z góry czasie ukończyło prawie 40.000 z nich, natomiast niestety "ze względu na rygorystyczne wymagania techniczne", Guinness World Records potwierdziło, że jedynie 25.523 z wyżej wymienionych wyników zakwalifikowało się do rekordu! Szkoda, że nie wszystkim udało się zaliczyć wyzwanie, jednak mimo to liczba ta stanowi prawie 25-krotność wcześniejszego rekordu, co również pozwoliło osiągnąć znakomity wynik!

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Nagrody i podziękowania:

Dziękuję zarówno organizatorom za organizację wydarzenia, w którym z tak wielką chęcią wziąłem udział, jak i komisji Guinness World Records weryfikującej wszystkie z tych wyników. W dobie szalejącego wirusa Sars-CoV-2 oraz panujących obostrzeń bieg ten stanowił bardzo ciekawe urozmaicenie dla codzienności.

Oficjalny certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Guinness World Records dotarł bardzo szybko, zaraz po potwierdzeniu przez komisję wyników i udostępnieniu ich na stronie GWR. Medal od organizatorów natomiast - po małych turbulencjach - dotarł dopiero po 8 miesiącach, mimo iż wysyłka była z Niemiec, a nie ze Wielkiej Brytanii jak w przypadku certyfikatu. Mimo to cieszę się, bo dotarł cały komplet.

19.09.2021 - Running - Guinness World Record Attempt 2021
(Aby powiększyć kliknij screen lub link.)

Wirtualne biegi:

Wirtualne (zdalne) biegi, to w obecnych czasach idealna odpowiedź dla tych, którzy (jak do tej pory) chcieliby brać aktywny udział w klasycznej formule biegów, a te po prostu zostały odwołane z powodu pandemii. Właśnie wtedy idealnie sprawdzają się biegi zdalne, w których brać udział mogą jednocześnie tysiące osób, nie martwiąc się jednak tłumami oraz rozprzestrzenianiem się wirusa. Na taką formę obecnie przeszły nawet coroczne klasyczne Biegi Niepodległości, w których wziąć udział mógł każdy - niezależnie od lokalizacji w jakiej się znajdował i gdzie planował biegać - komu udało się załapać na ograniczoną listę 10.000 dostępnych miejsc. Dzięki dostępnej dziś technologii biegać można wszędzie, gdzie tylko są do tego warunki, nie rezygnując z rejestracji wszystkich naszych wyników oraz integrując się z biegaczami nie tylko z naszego kraju, ale i z całego świata!

Bo sport to zdrowie:

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

Daniel 'zoNE' Gabryś
Foto: Daniel 'zoNE' Gabryś

To właśnie ten jeden krok, wybranie celu i trzymanie się go, zmienia wszystko! Tak więc odległości!

Autor: Daniel 'zoNE' Gabryś