Windows Phone 7 - Test aplikacji - Ułatwianie dostępu

Jak sam tytuł wskazuje, dzisiaj chciałem się zająć aplikacjami ułatwiającymi dostęp do podstawowych funkcji telefonu. Niestety w przypadku Windows Phone 7 bardzo utrudniony jest dostęp do niektórych podstawowych funkcji telefonu takich, jak połączenia Wi-Fi, BlueTooth, pisania SMS'ów czy chociażby wybierania numeru. O ile w przypadku ostatniego nie udało mi się wrzucić kafelki z dostępem do klawiatury ekranowej na główny pulpit, o tyle pozostałe opcje są możliwe do zrealizowania przy pomocy oprogramowania firm trzecich. Opiszę więc najbardziej znane (i właściwie jedyne konkretne) darmowe aplikacje dostępne za pomocą Marketplace, które nam w tym pomogą.

Pierwsze miejsce - WP Shortcut Tiles

Na pierwszym miejscu dzięki ilości dostępnych funkcji, które możemy przerzucić na pulpit główny telefonu zdobywa aplikacja WP ShortCut Tiles. W odróżnieniu od konkurencji ta aplikacja posiada nie tylko opcje zarządzania BlueTooth, Wi-Fi, trybem Offline, ale również szybkiego dostępu do pisania wiadomości SMS oraz email. Niestety sporym minusem tej aplikacji są mało intuicyjne ikonki w przypadku połączenia Wi-Fi, BlueTooth. Dlatego w tym przypadku proponuję połączyć tą aplikację, z programem, który znalazł się na drugim miejscu tej listy.

+ Dużo opcji
+ Łatwość dodawania do głównego ekranu
+ Przyciski New SMS oraz New Mail

- Mniej intuicyjne przyciski, niż u konkurencji

Pobierz:

 

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/a38526d8-b6c7-463e-a04f-a14c112d05a5

Drugie miejsce - Toggle

Jest to moim zdaniem najlepsza darmowa aplikacja z dostępnych w Marketplace, do ułatwienia dostępu połączeń Wi-Fi oraz BlueTooth. Ma najbardziej intuicyjne ikonki, jednak w przeciwieństwie do WP Shortcut Tiles nie posiada ikonki tworzenia nowego SMS'a oraz maila. Z tego też powodu bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zwracających dużą uwagę na estetykę jest zainstalowanie jednocześnie obu tych aplikacji.

+ Dużo opcji
+ Intuicyjne ikony
+ Łatwość dodawania do głównego ekranu
+ Lepsze przyciski do Wi-Fi i BlueTooth

- Brak przycisków New SMS oraz New Mail

Pobierz:

 

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/50d96319-ba4a-42f8-8117-279fadaa10f3

Trzecie miejsce - ConnectivityShortcuts

W Marketplace jest to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji tego typu, jednak zastanawia mnie co jest tego powodem. Chyba jedynie nazwa związana z połączeniami, dzięki której może być łatwiej wyszukiwana. Program posiada bardzo małą liczbę opcji, właściwie ograniczają się jedynie do czterech ikonek. Ikonki nie są zbyt intuicyjne, dlatego aplikacja nie przetrwała na moim telefonie więcej, niż jednej godziny.

+ Łatwość dodawania do głównego ekranu

- Mało opcji
- Mniej intuicyjne przyciski, niż u konkurencji

Pobierz:

  

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/430cf007-731f-4357-af7b-b897bff25a2c