Windows Phone 7 - Czytanie kodów QR

Od pewnego czasu w moich testach dla ułatwienia dostępu do aplikacji posługuję się czymś takim jak kody QR. QR codes to dwuwymiarowy kod kreskowy pozwalający zapisać krótkie ciągi znaków w postaci graficznej. W tym przypadku jest to prosty sposób na zapis graficzny długich i skomplikowanych linków do aplikacji, by łatwo można było do nich dotrzeć nie koniecznie przepisując je ręcznie.

Dzisiaj postanowiłem zobaczyć, jak w prosty sposób możemy nie tylko odczytać takie kody za pomocą Windows Phone 7, ale i również tworzyć owe na własny użytek. Na szczególną uwagę z darmowych aplikacji zasługuje tutaj przede wszystkich jedna dosyć rozbudowana aplikacja.

QuickMark

Dzięki tej aplikacji jesteśmy w stanie nie tylko odczytywać kody QR i przekształcać otrzymane dane w bardziej przystępną formę (np. klikalnego linku). Program pozwala nam również na kodowanie takich danych jak linki, dane kontaktowe, tekst, numer telefonu, wiadomości sms, czy też zakładki przeglądarki na formę graficzną, a następnie zapis ich w łatwym do odczytania pliku. Autorzy zadbali także o bardzo intuicyjny interfejs oraz historię wcześniej skanowanych kodów - dzięki temu możemy w bardzo łatwy sposób zarządzać swoimi danymi. Po skierowaniu aparatu na kod kreskowy aplikacja automatycznie wykrywa grafikę i zapisuje zdjęcie.

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/95f97dfc-6f80-e011-986b-78e7d1fa76f8

QR Code Reader

Godną uwagi alternatywą dla osób, które szukają jedynie aplikacji do odczytywania kodów QR jest aplikacja QR Code Reader. Program posiada bardzo wygodny interfejs oraz podobnie jak QuickMark automatycznie wykrywa informacje i tworzy zdjęcia kodu.

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/e21dee2d-9c1c-4f25-916f-c93d25da8768

QR Coder

QR Coder jak sama nazwa wskazuje jest małą aplikacją służącą do generowania kodów QR. Program działa w kilku trybach: tekst, adres url, numer telefonu oraz e-mail, a wyniki kodowania możemy zapisać jako plik.

https://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/61ce31fe-59df-49b3-93b3-f0ed604b49e6