Poszukiwania słownika pod Windows Phone 7 i rozczarowanie w przeciwieństwie do Androida i Bada

Jak już pewnie każdy zdążył zauważyć Marketplace w Windows Phone 7 słynie z wysokich cen aplikacji, które są darmowe na inne platformy, braku wielu sztandarowych aplikacji dostępnych na innych systemach oraz nieużytecznych wersji demo. Nie zdziwiłoby mnie w tym nic, gdyby nie dzisiejsze poszukiwania.

Otóż chciałem dzisiaj poszukać jakiegoś w miarę porządnego słownika języka angielskiego (off-line) na platformę Windows Phone 7. Ku mojemu zdziwieniu oferta w tym dziale nie jest zbyt obszerna. Ogranicza się wręcz do kilku aplikacji, które można policzyć na palcach jednej ręki, a o ich jakości można by dużo mówić.

Postanowiłem więc poszukać wśród tej "szerokiej" oferty darmowego słownika, którego już prędzej używałem na platformie Android i Bada. W przypadku tego ostatniego, jest to chyba najlepsza dostępna aplikacja tego typu. Chodzi oczywiście o słownik Collins'a. Gdy już odnalazłem poszukiwaną aplikację okazało się, że niestety jest ona płatna - nawet wysokopłatna w tym przypadku. Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić, jednak cena może przerazić! Ponad 61zł za to, co na wszystkich innych platformach jest zupełnie za darmo! Nie różniąca się niczym aplikacja, podobny interfejs, ta sama baza słów, nawet identyczna ikonka. Jedyna różnica, to cena, a no i oczywiście brak dostępności wersji polskiej. Jedyne aktualnie dostępne języki pod tą platformę to: hiszpański, portugalski, włoski, francuski oraz niemiecki.

A co dostajemy w alternatywie? Niestety z darmowych rozwiązań nic godnego uwagi... A właściwie, to dosłownie nic.

I jak tu wyżyć na Windows Phone?