Mikrofon i kamera nie działa w Windows 10 po Update 1803 - jak naprawić

Podłączasz swój mikrofon jak zawsze do komputera, urządzenie jest wykrywane przez komputer, w urządzeniach do nagrywania Twój wybrany mikrofon jest włączony i zaznaczony jako domyślny, poziom głośności mikrofonu ustawiony jest na 100%, a system nadal nie zbiera dźwięku? Zielony pasek głośności pobieranego dźwięku nawet nie drgnie? A może po prostu chcesz połączyć się z kimś i nie działa Ci kamerka internetowa? Problem ten może być związany z jedną z ostatnich aktualizacji systemu Windows, a dokładniej update 1803 dla Windows 10. Na każdym kroku słyszymy o ochronie danych osobowych, ustawieniach prywatności, wkraczającym RODO/GDPR - i właśnie tej kategorii ustawienia zostały niedawno rozszerzone w naszych systemach operacyjnych. Wpływać to niestety może również na niektóre z naszych urządzeń - na to czy będą działały, czy nie. Nie inaczej jest z mikrofonem oraz kamerami. W artykule tym przedstawię kilka kroków, które prawdopodobnie pomogą Ci przywrócić Twój mikrofon oraz kamerę do działania, tak więc do dzieła!

Włączenie mikrofonu:

1. Wejdź w ustawienia prywatności [Wyszukaj -> Ustawienia -> Prywatność].

2. Wybieramy zakładkę "Mikrofon".

3. W wybranej zakładce zaznaczamy opcję "Zezwalaj aplikacjom na używanie sprzętu mikrofonu".

4. Jeżeli nie chcemy, aby wszystkie programy miały dostęp do naszych mikrofonów, najlepiej wyłączyć poniżej dostęp osobno dla każdej z aplikacji. Wtedy mikrofon będzie nadal wykrywany, jeżeli główne ustawienie jest włączone, jednak nie wszystkie aplikacje będą mogły się do niego podłączyć.

Włączenie kamery:

1. Wejdź w ustawienia prywatności [Wyszukaj -> Ustawienia -> Prywatność].

2. Wybieramy zakładkę "Kamera".

3. W wybranej zakładce zaznaczamy opcję "Zezwalaj aplikacjom na używanie sprzętu kamery".

4. Jeżeli nie chcemy, aby wszystkie programy miały dostęp do naszych kamerek, najlepiej wyłączyć poniżej dostęp osobno dla każdej z aplikacji. Wtedy kamera nadal będzie wykrywana, gdy główne ustawienie jest włączone, jednak nie wszystkie aplikacje będą mogły się do niej podłączyć.

Autor: Daniel 'zoNE' Gabryś

Udostępnij na Google Plus

O Daniel Gabryś

Pasjonat szeroko pojętej technologii informacyjnej. Bytowanie z komputerami zaczęło się od 5 roku życia, jednak prawdziwa pasja przyszła dopiero 4 lata później. Szerokie zainteresowanie grafiką - głównie "przewinienia" w grafice rastrowej i wektorowej. Zaczynał od tworzenia małych grafik, projektowania plakatów reklamowych i layoutów stron web'owych - gdzie bardziej zainteresował się webmasteringiem, programowaniem i tym co z nim związane. Z powodu, iż we współczesnym kinie więcej efektów specjalnych niż fabuły, to też z powodu zamiłowań do sztuki i grafiki "zatapia" się w anime i mandze. Na co dzień zajmuje się głównie prowadzeniem ogólnoświatowych vortali o tematyce gier komputerowych. Poza informatyką typowy obsesjonat białej broni (główniej azjatyckiej) i sportów z nią związanych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz